Paweł Małaszyński apeluje o pomoc. „Może nie dożyć kolejnej Wigilii”

Paweł Małaszyński apeluje o pomoc finansową dla chorej koleżanki. Popularny aktor wystosował poruszający apel. „Proszę, pomóżmy Marcie kontynuować leczenie, bo tylko ono daje jej realne szanse na przeżycie, a jej synka uchroni przed domem dziecka” – prosi gwiazdor znany m.in. z serialu „Magda M.”.

Paweł Małaszyński apeluje o pomoc
Ma 42 lata i jest mamą Miłoszka, którego samotnie wychowuje. Niestety pani Marta może nie dożyć kolejnej Wigilii, a wtedy chłopiec zostanie sam… Czy jest jeszcze nadzieja, że uda się uratować życie kobiety, a jej synka uchronić przed zamieszkaniem w domu dziecka?

Chociaż zdrowia i życia nie da się przeliczyć na pieniądze, w tym przypadku potrzeby są bardzo konkretne. Pani Marta choruje na encefalopatię wątrobową, która jest jednym z najbardziej niebezpiecznych powikłań chorób wątroby. Jej problemy zdrowotne zaczęły się, gdy miała 24 lata. Wtedy rozpoznano u niej zaawansowane zmiany wątrobowe, będące wynikiem zakażenia HCV podczas pobytu w szpitalu.

Tylko terapia bardzo kosztownymi lekami może uratować życie pani Marty. O pomoc dla znajomej zaapelował aktor Paweł Małaszyński, którego widzowie pokochali przede wszystkim za rolę Piotra w serialu „Magda M.”.

Kochani! Moja znajoma Marta potrzebuje pomocy. Obecnie oczekuje na drugi już przeszczep wątroby, ale szanse na jego otrzymanie są niewielkie. Szansą na zdrowie i zwalczenie encefalopatii wątrobowej, w tej chwili jedyną, jest terapia bardzo drogim lekiem. Proszę, pomóżmy Marcie kontynuować leczenie, bo tylko ono daje jej realne szanse na przeżycie, a jej synka uchroni przed domem dziecka. 42-letnia mama Miłosza, którego wychowuje samotnie, może nie dożyć kolejnej Wigilii

– napisał aktor, zamieszczając link do zbiórki.

„Rokowania co do przeżycia bardzo poważne”
Jak dowiadujemy się z opisu zbiórki, Marta rozpoczęła terapię 24 grudnia 2021 r. – w Wigilię. Każda kolejna dawka leków jest bardzo kosztowna, ale konieczna by kobieta mogła żyć – dla siebie i swojego synka.

Rokowania co do przeżycia bardzo poważne, z powodu nasilonych cech zapalnych i zaawansowanego zwłóknienia. Szczególnie niepokojące najpoważniejsze powikłania w marskości wątroby: obecność wodobrzusza, krwawienia z żylaków przełyku, encefalopatii wątrobowej są wskazaniem do powtórnej transplantacji. Narząd nie rokuje poprawy funkcjonowania. Trwała i postępująca dysfunkcja wątroby

– brzmi fragment z zaświadczenie lekarskiego kobiety.

Jak przyczynić się do uratowania życia 42-latki?