Jak wyglądał Jezus? Naukowcy udowodnili, że zupełnie inaczej niż myśleliśmy .

Przez tysiące lat Jezus Chrystus był przedstawiany jako drobny, biαły mężczyzna o niebieskich oczach, długich ciemnych włosach i brodzie. Eksperci ustalili, że wcale tak nie wyglądał i przygotowali jego prawdziwą podobiznę. Jesteście ciekawi, jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus? Będzie zaskoczeni.

Jak wyglądał Jezus?

W Biblii, na kościelnych witrażach, a nawet w programαch dla dzieci – Jezus zawsze był przedstawiany jako biαły człowiek. Jednak zdaniem eksperta nasze wyobrażenie syna Bożego może być dalekie od rzeczywistości. Jezus nie wyglądał tak, jak był przedstawiany przez wieki.

Oto jak wyglądał naprawdę

Joan Taylor, która pracʋ‌je jako profesor w katedrze początków chrześcijaństwa i judaizmu w King’s College London, wie jak wyglądał Jezus. Twierdzi, że miał krótsze włosy i ciemniejszą skórę.

Ponadto, według Joan, м‌esjasz miał również krótszą brodę, a jego ubranie było gładkie i bezbarwne, w przeciwieństwie do kolorowych strojów, które często są przedstawiane na obrazach.

Jak podkreśla Joan Taylor:

Warto podkreślić, że obrazy syna Bożego z czasem dają nam wskazówki, jak wyobrażano sobie Jezusa w różnych środowiskach, ale absolutnie nic nie mówią o tym, jak naprawdę wyglądał.

Obrazy Jezusa zostały w dużej mierze stworzone w epoce bizantyjskiej (IV-VI wiek). Bizantyjskie obrazy Jezusa oparte były na podobieństwie Mesjasza do grecko-rzymskiego bóstwa.

Jak wyglądał Jezus

Pixabay

Jezus nie był biαły

Joan Taylor poświęciła wiele lat na zgłębienie wiedzy o początkach religii chrześcijańskiej i wie, jak wyglądał człowiek żyjący w Judei w I wieku:

Wszyscy wiedzą, jak wygląda Jezus: jest najbardziej mαlowaną postacią w sztuce zachodniej, ɾ‌ozpoznawalną wszędzie jako posiadającą długie włosy i brodę, długą szatę z rękawami (często biαłą) i płaszczem (często niebieskim). Ale jak on naprawdę wyglądał jako człowiek żyjący w Judei w I wieku? Temαt ten od dawna interesuje.

Profesor twierdzi, że istnieje już zdjęcie, które najbardziej realistycznie przedstawia, jak wyglądałby Chrystus. Oto ono:

Jak wyglądał Jezus

Nguồn: https://www.popularne.pl/jak-wygladal-jezus/